Praca w profesjonalnej gastronomii jest pełna wyzwań, z którymi trzeba radzić sobie na co dzień. Zaoferowanie ciekawego menu, które nie jest monotonne, należy do najtrudniejszych zadań, szczególnie przy ograniczonej przestrzeni produkcyjnej. Wybór odpowiednich, funkcjonalnych urządzeń pozwala na usprawnienie przygotowań i serwisu. Czy piec konwekcyjno-parowy jest jednym z nich?
Zasada działania
Piec konwekcyjno-parowy łączy funkcję piekarnika z gotowaniem na parze. Pozwala na ustalenie temperatury i wilgotności wewnątrz, a w niektórych modelach także zaprogramowanie czasu działania. Zmniejszony zakres cyrkulacji pary wodnej sprawia, że zapachy nie przenoszą się, ale są absorbowane, co pozwala na przygotowanie różnych produktów spożywczych w tym samym czasie.
Zalety
Łatwość używania
Obecnie wiele pieców ma intuicyjne oprogramowanie, co pozwala na korzystanie z niego nawet niedoświadczonym kucharzom.
Wiele różnych rozmiarów
W ofercie firm znajdują się propozycje pieców dopasowanych do małych kuchni, jak i bardzo dużych hal przemysłowych.
Wszechstronność użycia
Ze względu na możliwość zaprogramowania działania w różny sposób można przygotowywać nawet kilka potraw jednocześnie.
Wykorzystanie
Piece konwekcyjno parowe można wykorzystać w bardzo wszechstronny sposób. Poza pieczeniem i zapiekaniem produktów jest to również przydatny przyrząd w trakcie serwisu. Jego wykorzystanie pozwala na podgrzewanie potraw z zachowaniem ich wilgotności, co przyspiesza wydawanie gotowych dań o określonej temperaturze. Zastosowanie niskiej wilgotności umożliwia suszenie warzyw, grzybów, owoców i wiele innych.