Toskania – kraj winem płynący – czy warto jechać?

Region jest jednym z najważniejszych centrów turystyki na świecie. Regionalna kuchnia i wina cieszą się dużą popularnością, szeroko rozwinięta agroturystyka dysponuje bogatą bazą noclegową. Zabytki i światowej sławy muzea przyciągają zwiedzających z całego świata. Łagodny klimat zezwala na dość długi sezon turystyczny, który trwa od Wielkanocy do października.

Z turystycznego punktu widzenia w Toskanii można wyróżnić wybrzeże oraz miasteczka położone wgłębi regionu, w górzystym terenie. Chętnie odwiedzana jest środkowa część Toskanii wokół regionu Chianti, który słynie z winnic i średniowiecznych miasteczek.

Moja podróż skupiła się głównie na Chianti z racji wydarzenia jakie miało tam miejsce – EXPO del Chianti Classico 2019 🙂 4 dni winem płynące. Najlepsi producenci wina w jednym miejscu. Za 10 euro bierze się kieliszek i degustuje sie wina 🙂 można zrobić zakupy nie tylko win ale też oliwy i innych produktów.

Dojazd do Toskanii koniecznie autem, bo można podziwiać widoki, odwiedzać przydrożne winiarnie z degustacją.

Strona na której można poczytać o tym wydarzeniu jest dostępna TU

Toskanię można zobaczyć też m.in. z ITAKĄ więcej info TU

 

                     

Samo miasteczko jest niewielkie, ale urokliwe. Dużo regionalnych sklepów, okolica cudowna z widokami.
Cała Toskania jest piękna, wiele winnic, widoków na uprawy drzew oliwnych i winogron.
Jadąc samochodem na każdym kroku zapraszają domowe winnice oraz noclegi B&B.

Jednak najbardziej klimat sie czuje w chwili kiedy odwiedza się małe klimatyczne winnice i rozmawia z mieszkańcami. Cudowni ludzie, włoski klimat i otwartość.

Zatrzymaliśmy się w hotelu godzinę drogi samochodem od miasteczka. Sam hotel mimo iż był 3 gwiazdkowy to godny polecenia- głownie ze względu na basen, który nie jest zbytnio uczęszczany dzięki czemu mieliśmy go dla siebie 🙂Booking.com

Wracając do Florencji na lot koniecznie trzeba odwiedzić miasteczko San Gimignano.