Sportowe Kalorie Iwona Bates – recenzja

Sportowe kalorie, to książka, która ma nie tylko za zadanie uzmysłowić nam co jest ważne, ale też dlaczego.

W najbliższym wydaniu mojego Magazynu Kulinarnego będzie można przeczytać niesamowity wywiad z autorką.
Teraz natomiast skupiłam się na własnych odczuciach po jej przeczytaniu.

Jest wiele książek na rynku, które poruszają tematykę diet, odchudzania. Ta książka jest zupełnie inna. Porusza schemat odżywiania w oparciu o młode osoby i ich intensywność ćwiczeń, uprawianie sportu itd. Można pomyśleć, że przecież w dobie XXI wieku, gdzie informacje są na wyciągnięcie ręki dowiemy się wszystkiego z internetu. To prawda, jednak takiej książki jak ta nie ma nigdzie. Uważam, ze jest to pierwsza taka pozycja, która poruszałaby temat odpowiedniego odżywiania dla młodzieży. Bardzo często my dorośli obawiamy się chorób immunologicznych, cywilizacyjnych lub genetycznych. Mało kto zdaje sobie sprawę, że to, że moja mama, babcia na coś chorowały nie oznacza, że nasze dzieci też będą. W wielu przypadkach to się potwierdza, ale jedną z przyczyn może być powielanie błędnych wzorców żywieniowych, które przechodzą z pokolenia na pokolenie. Odpowiednie odżywianie i styl życia może bardzo mocno wpłynąć na naszą psychikę, postrzeganie świata czy też pozytywna nastawienie do życia.

Dlaczego o tym wspominam? Dlatego, że książka jest dedykowana do młodych osób, które w odpowiednim momencie mogą zmienić swoje nawyki żywieniowe i zacząć odpowiednio wcześnie dbać o swoje zdrowie. Tym samym minimalizując późniejsze skutki w postaci cukrzycy, otyłości czy innych chorób.

Książka porusza wiele wątków jak świadomie dobierać posiłki, że odpowiednie zbilansowanie diety może być pyszne, sycące i poprawiające materię w organizmie.  Wiele prostych, tanich przepisów na pyszne posiłki. Zdecydowanie książka ta jest najlepszą inwestycją dla rodzica i powinien ją mieć każdy rodzic.

  • Język wydania: polski
  • ISBN: 9788320053869
  • EAN: 9788320053869
  • Liczba stron: 231
  • Wymiary: 16.5×20.5cm
  • Waga: 0.35kg

 

sportowe kalorie iwona bates książka recenzja 1 sportowe kalorie iwona bates książka recenzja 4 sportowe kalorie iwona bates książka recenzja 6 sportowe kalorie iwona bates książka recenzja
Zrzut ekranu 2017-10-05 o 13.19.15