Smitten Kitchen, czyli Nowy Jork na talerzu – Deb Perelman

Przede wszystkim jest Nowy Jork. Miasto tysiąca zapachów, setek nacji i języków. Pulsująca kolorami mekka smakoszy. Kulinarny tygiel, w którym wykwintna kuchnia miesza się z potrawami ze wszystkich stron świata.

Jest też maleńka kuchnia na Manhattanie, której 4m² szczelnie wypełniają nowojorskie smaki. To tu autorka książki wyczarowuje swoje dania. Niech jej proste i efektowne przepisy staną się Twoim oknem na kulinarny świat.

Nie potrzebujesz nieosiągalnych składników ani dyplomu szefa kuchni. Wystarczy miłość do gotowania i… Nowego Jorku.

Deb Perelman – wstaje rano i cały dzień gotuje w swej maleńkiej nowojorskiej kuchni wszystko, na co przyjdzie jej ochota. Gdy zakładała blog kulinarny „Smitten Kitchen”, nie sądziła, że jego prowadzenie stanie się zajęciem na cały etat ani że jej przepisy będą inspirować miliony czytelników.

Książka cudownie wydana, przepiękne zdjęcia odsyłają nas do Małego mieszkanka w Nowym Yorku. Gdzie zapach przygotowywanych dań sprawia, że czujemy się jak u siebie w domu. Niesamowita książka, której przepisy często goszczą na moim stole. Idealna dla osób, które chcą zrobić coś pysznego do jedzenia bez zbędnego rozmyślania jak to zrobić. Przepisy bardzo proste do zrobienia.

Książkę możecie kupić TU.  Na stronie wydawnictwa Znak.

Wydawnictwo Znak, wydaje cudowne książki i ta jest właśnie jedną z nich.

Dziękuję wydawnictwu ZNAK za możliwość poznania tak cudownej książki.

 

znak_basic

 

smitten kitchen nowy jork na talerzu smitten kitchen nowy jork na talerzu 1 smitten kitchen nowy jork na talerzu 3 smitten kitchen nowy jork na talerzu 4 smitten kitchen nowy jork na talerzu 6