Serwisy obiadowe – dlaczego warto wybrać ten odpowiedni

Serwis obiadowy to wizytówka każdej Pani domu, dlatego powinien być idealny. Odpowiednio pasujący do wystroju wnętrza. Współgrający z domownikami i ich stylem życia. Jeżeli mieszkanie mamy urządzone w stylu bardzo nowoczesnym wówczas warto, aby taki serwis również był w takim stylu, to samo dotyczy sytuacji jeżeli lubimy styl rustykalny czy skandynawski. To w jaki sposób wybierzemy serwis obiadowy wpływa również na nasze samopoczucie podczas jedzenia posiłków. Osobiście wiem, że średnio mi smakują dania jedzone z ciemnej zastawy. Uwielbiam wszystko co piękne, delikatne i jasne. W lekkiej nucie romantycznego klimatu.

Serwis obiadowy zdobiony

Serwis obiadowy zdobiony

Prostota mile widziana, ale nie koniecznie jest to wymóg. Tradycjonaliści mogą się skupić na serwisie w kolorze białym lub ecru, natomiast osoby o silniejszym charakterze mogą zaszaleć i wybrać kolory ciemne jak czerwień czy czerń. Nie ma zasad, liczy się tylko to, aby dany serwis obiadowy nam się podobał i był w zgodzie z naszym wystrojem mieszkania. Odważne kolory będą idealnie wyglądały do bardzo nowoczesnych wnętrz, z autopsji wiem, że często takie kolory wybierają mężczyźni, którzy mieszkają sami. Szary, ciemny fiolet, czerń to idealne kolory dla męskiej jadalni. Z czasem jednak kiedy w ich życie wchodzi kobieca ręka wszystko się zmienia. Na stole zaczyna królować biała delikatna zastawa.

Dla osób, które lubią minimalizm idealne będą kwadratowe serwisy. Bez szlaczków, napisów czy czegokolwiek. Proste kształty bez ulepszeń. Im bardziej gładki serwis obiadowy tym większe możliwości aby zaaranżować stół. Bez względu na to jakie mamy wydarzenie w domu czy to urodziny, czy obiad rodzinny prosta zastawa będzie idealnie pasowała do każdej uroczystości.

Serwis klasyczny Lubiana

Serwis klasyczny Lubiana

Kupując serwis obiadowy trzeba też zwrócić uwagę na to czy będzie on używany na co dzień czy tylko podczas rodzinnych uroczystości. Podczas codziennego korzystania unika się serwisu obiadowego z nadrukiem, złoceniami, ponieważ w zmywarce mogą one niestety zostać uszkodzone, lub zmatowieć. No chyba, że myjemy naczynia ręcznie, wówczas nie powinno się nic uszkodzić.

Okazyjny serwis obiadowy cudownie się prezentuje w stylu angielskim. Brytyjskie kwiatki i dodatki przypominające XVIII wieczną Anglię cudownie prezentuje się podczas rodzinnego obiadu. Jak również serwis kawowy wygląda wybornie kiedy podajemy pyszne ciasto i kawę w takich filiżankach gościom. Sama odziedziczyłam taki serwis po 2 pokoleniach i do dziś zajmuje on honorowe miejsce w mojej kuchni.

Porcelanowa sosjerka

Porcelanowa sosjerka

Jakie serwisy obiadowe omijać? Zdecydowanie nie polecam zakupu serwisów na bazarach czy w miejscach gdzie aż się roi od chińszczyzny, która może na pierwszy rzut oka wygląda ładnie, ale szybko się niszczy, matowieje lub co gorsza nie posiada odpowiednich atestów do spożywania potraw na nich. Na rynku jest wiele sklepów, które oferują super serwisy obiadowe do złudzenia podobne do tych oryginalnych firm takich jak chociażby: Lubiana, Ćmielów czy Chodzież. Warto dodać trochę więcej pieniędzy i mieć oryginalny serwis obiadowy z gwarancją niż zaoszczędzić kilka złotych i po kilku miesiącach żałować takiej decyzji. Bardzo często zwracamy uwagę tylko na wygląd serwisu obiadowego a warto zwrócić również uwagę na to kto jest producentem. Nasi polscy producenci tworzą cudowne serwisu obiadowe i obiadowo-kawowe, które niesamowicie się prezentują na stole. Odpowiednie dodatki, kwiaty i same dania sprawiają, że dobrze dobrany serwis obiadowy będzie się prezentował jak milion dolarów.

Serwisy obiadowe kupisz w sklepie BOKONO