Wskazówki ułatwiające naukę języka angielskiego

Dostałeś propozycję pracy za granicą? A może uczysz się od dawna języka angielskiego i dalej masz hamulec aby rozmawiać swobodnie. Wiele osób boryka się z tym problemem. Wydają wielkie pieniądze na naukę języka, starają się, ale jak przychodzi do konfrontacji to blokada daje o sobie znać.

Postanowiłam, że napiszę dziś o  wskazówkach, które być może pomogą ci w dobraniu odpowiedniej decyzji jaką drogę wybrać, aby najlepiej nauczyć się języka.

1. Postaw sobie odpowiedni cel jaki chcesz osiągnąć. Cel musi być zawsze realny. Realnie oceń jak potrafisz mówić po angielsku. Czy wolisz rozpocząć naukę od podstaw, czy wybrać wyższy poziom.

2. Jeżeli kursy językowe w Polsce nie sprawiają Ci odpowiedniego postępu może warto skorzystać z kursu językowego w Anglii. Kurs w Anglii to nie tylko standardowa nauka języka, to również możliwość interakcji z ludźmi mówiącymi w tym języku. Warto też wspomnieć o tym, że przebywając w Anglii nie tylko musimy się uczyć, ale samo życie, zetknięcie się z barami, zakupami wymusza u nas rozmowy po angielsku, a co za tym idzie wszystkiego czego się uczymy.

Osobiście będąc w Londynie przez pewien czas zauważyłam, że już samo mieszkanie w tym mieście jest nauką. Zaczynamy nawet myśleć w tym języku. Przez wiele lat miałam blokadę na rozmowę w języku angielskim i dopiero realna nauka „na żywym organizmie” pokazała mi jak mało potrafię i czego mi trzeba.

Nam Polakom brakuje zaufania, że nauka za granicą to nie tylko miło spędzony czas, ale też inwestycja w siebie i w naszą przyszłość. Boimy się inwestycji w coś co znajduje się w innym kraju, zapominając, że pewne inwestycje mogą być dla nas bardzo korzystne.

Widząc po swoich najbliższych – co z tego, że posiadają dobrą pracę, jak przy jakiejkolwiek zmianie potrzeba znać język angielski. Jest on niezbędny. A życie zweryfikowało, że lata nauki w kraju na różnego rodzaju kursach, nie koniecznie mają potem przełożenie w płynnym posługiwaniu się nim podczas rozmowy. Wyjazd za granicę, nauka języka angielskiego za granicą nie tylko ułatwi nam przełamanie pierwszych lodów, ale może nam otworzyć drzwi do zupełnie innego świata. Świata nie tylko związanego z turystyką, ale również z naszym rozwojem zawodowym.

Będąc w Anglii możesz wypowiadać zdania kompletnie bez sensu. Taka postawa pomoże ci przełamać blokadę mówienia. A tym samym nie będziesz się wstydzić mówić później w Polsce. Warto zaznaczyć, że takie kursy językowe za granicą to nie tylko nauka, ale również odpowiednia opieka, zakwaterowanie. Więc jeżeli martwisz się, że sam sobie nie poradzisz, zawsze masz przy sobie wsparcie kogoś kto się opiekuje kursantami. Poza tym zapewne są też inni kursanci z Polski, z którymi raźniej będzie oglądać postępy w nauce.

Kursy angielskiego za granicą to nie tylko nauka, ale też zrozumienie kraju, tradycji, tego w jaki sposób się żyje w danym kraju. Zdecydowanie ułatwia to dalszą naukę jeżeli wiemy dlaczego coś się mówi tak a nie inaczej. Sam pobyt na przykład w Londynie jest bardzo ciekawy, jest wiele miejsc, które warto odwiedzić. Mimo iż Londyn kojarzy nam się z deszczem, to jest to piękne miasto, czasami nawet bardziej słoneczne niż Warszawa w Polsce. Mieszkańcy są sympatyczni, pomocni. Organizatorzy Kursów za granica również oferują zakres czasu wolnego i atrakcje dla swoich kursantów.

 

15289236_1171477966270765_1962767234961275478_o  15304201_1171478049604090_1921654527826664257_o

fot:ja 🙂

  • programistapogodzinach

    Ja mam zawsze z tym problem, właśnie motywację cenne uwagi 😉