Barcelona Mercat st Josep La Boqueria targ spożywczy

Kulinarna podróż do Barcelony okazała się mniej ciekawa niż ta w Madrycie, ale znalazłam kilka ciekawych miejsc o których chciałabym wam napisać.

Z racji tego, że mam sporo zdjęć i chciałabym to wszystko ładnie ubrać w cykl artykułów dlatego każde miejsce będę opisywała osobno.

Na pierwszy rzut idzie Mercat st Josep La Boqueria – jest to podobny targ śniadaniowy do tego w Madrycie czyli Mercado De San Miguel o którym pisałam TU.

Jednak są pewne różnice. W Madrycie jest bardzo dużo stolików, gdzie można usiąść i zjeść spokojnie. Market w Barcelonie trochę wyglada jak targ spożywczy. Jest mało stolików, ale za to wiele różnych spożywczych cudów.

  1. RYBY  I OWOCE MORZA -> Niewątpliwie jest to gratka dla tych, którzy kochają ryby. Na miejscu można znaleźć bardzo świeże ryby. Skąd wiem, że są świeże? Najzwyczajniej w świecie mimo iż są tam całe stragany ryb nie poczujecie ich. Nie ma zapachu ryb jak w sklepach rybnych. Czuć tylko delikatny zapach lodu i wody. Coś niesamowitego. Małe paczuszki z przekąskami w postaci małż, krewetek itd.
  2. OWOCE -> Dowolne owoce z całego świata w jednym miejscu. O tej porze roku królowały truskawki w różnej postaci. Polane białą czekoladą, lodowe lody truskawkowe. Ich smak zupełnie inny niż nasz Polski, ale równie pyszne. Arbuzy delikatne i smakowite. Lemoniady pyszne  i lekkie dla organizmu bez przesytu cukru. Znaleźć można również owoce z Tajlandii i innych krajów.
  3. ŻELKI -> jeżeli jesteś żelkowym skrytożercą, to miejsce jest idealne dla ciebie. Żelki w każdej postaci i kształcie. Żelki jako żaby, żelki jako upieczone jajka, żelki jako mini hamburgery 😀 SZOK
  4. WARZYWA -> cała gama warzyw, wszystkie zielone, pyszne. Smoothie do picia, które można sobie zrobić wybierając dowolne warzywa ze stoiska.
  5. PRZYPRAWY i ZIOŁA -> cała gama przypraw nie tylko używanych w Katalonii, ale z całego świata. Ja zaopatrzyłam się w Katalońską wędzoną paprykę 🙂 Różnego rodzaju sole, zioła, miody.

Wszystko to można znaleźć w Mercat st Josep La Boqueria. Jednak mając porównanie zdecydowanie bardziej podoba mi się targ w Madrycie, gdzie można sobie wybrać małe przekąski z winkiem i zjeść na miejscu. Bo jest wiele miejsc siedzących. W Barcelonie jednak je się na stojąco prawie. Ilość miejsc jest bardzo ograniczona. W 1217 roku pojawiła się pierwsza wzmianka na temat tego bazaru, gdzie handlowano tylko niewielką ilością towarów. Dziś jest to najsłynniejszy bazar handlowy w Barcelonie, który koniecznie trzeba odwiedzić.

Niewątpliwie jest to obowiązkowy punkt przybysza do Barcelony. Poniżej mapka z dojściem do targu 🙂

 

 

 

Mercat st Josep La Boqueria znajduje się zaraz przy wyjściu z metra. Więc można do niego z łatwością dotrzeć.

Adres: La Rambla, 91, 08001 Barcelona, Hiszpania

Dojazd na targowisko:

Autobusy miejskie:

Wpisz miejsce gdzie się wybierasz, określ datę i zobacz ceny hoteliBooking.com