Majonez kielecki lekki – recenzja i jak zrobić jajka kwiatuszki – szybkie rady

W ubiegłym tygodniu otrzymałam majonez, który jest nowością na rynku.

Majonez Kielecki lekki to nowy produkt WSP „Społem” w Kielcach.

Początkowo byłam sceptyczna, bo większość produktów „lekkich” wiadomo jaki ma wpływ na nasz organizm.

Ten natomiast smakuje jak oryginał, ale czuć delikatną różnicę.  W dzisiejszych czasach gdzie opinia na temat jedzenia przechodzi ze skrajności w skrajność warto spojrzeć prawdzie w oczy i fakt, że niektórzy nie mogą jeść tradycyjnego majonezu z dużą zawartością tłuszczu ze względu na różnego rodzaju choroby. Dlatego też wiele razy wybiera się produkty z dodatkowym zagęszczaczem, dodatkami aby móc jakoś zamienić swoje monotonne żywienie.

Dlaczego odmawiać sobie odrobiny przyjemności raz na jakiś czas, skoro można w małych ilościach skorzystać właśnie z majonezu lekkiego.

Ja od dawna używam albo własnej roboty majonezu, albo właśnie majonezu Kieleckiego tradycyjnego. Otrzymując od WSP „Społem” Majonez Kielecki Lekki  do recenzji zauważyłam wiele pozytywów.  Majonez kielecki lekki jest delikatny w smaku. Dla mnie zawartość 30% mniej tłuszczu to ogromny plus, szczególnie, że mam hashimoto i to co wybieram do jedzenia jest dla mnie istotne. Szczególnie, że ogromny wpływ ma żywność jaką wybieram na poziom mojego cholesterolu. Dlatego też, uważam go za doskonały zamiennik. Szczególnie dzięki mniejszej zawartości tłuszczu.

Ale dosyć tego słodzenia 🙂

Jak zrobić jajka kwiatuszki?

  1. Weź ugotowane na twardo jajka i 4 długie wykałaczki do szaszłyków
  2. Patyki do szaszłyków przytrzymaj w 4 miejscach na jajku i owiń gumką recepturką
  3. Wstaw do lodówki an godzinę
  4. Po godzinie zdejmij patyczki i jajka są gotowe 🙂
  5. Potnij na grubsze plastry i podaj z majonezem kieleckim lekkim  i pieprzem 🙂

Smacznego 🙂

 

Coś więcej o marce 🙂 

Wytwórcza Spółdzielnia Pracy „Społem” to polska firma o niemal 100-letnim doświadczeniu. Dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu najlepszych specjalistów, udało  się im zbudować mocną markę, która cieszy się zaufaniem konsumentów oraz partnerów biznesowych w kraju i za granicą.

Wszelkie produkty Wytwórczej Spółdzielni Pracy „Społem” można znaleźć na stronie internetowej www.wspspolem.com.pl