Jak dojechać do Craig na Dunn w Szkocji? – – śladami serialu Outlander – mapa

Pierwszy raz Szkocję odwiedziłam w 2016 roku. Zawsze chciałam odwiedzić ten kraj bo zawsze sprawiał wrażenie cudownego, pełnego zieleni. Uwielbiam klimat Szkocji, deszcze, chmury i deszczowa pogodę. To był strzał w dziesiątkę, ponieważ w Szkocji zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Jak tylko wylądowałam na lotnisku w Glasgow, gdzie idąc korytarzem słysząc nagrany dźwięk ptaków i widząc fototapetę lasu nastawienie jest już inne od standardowego. Niesamowite widoki i ogólnie panujący spokój i mała ilość turystów. Jednak to tylko złudne myślenie, bo turystów jest wielu, ale są tak rozproszeni, że nie widać tego w ogóle.  Podczas mojej podróży ponad 10 dni zwiedziłam bardzo dużo włącznie z wyspą Skye. Od tamtego czasu staram się minimum raz do roku odwiedzić Szkocję w inne miejsca niż byłam. Chociaż Glen Coe kusi i wracam tam często.. wędrówki są tam cudowne.

Korzystając z Netflixa jak tylko zobaczyłam w opisie serialu „Szkocja” pomyślałam, że warto wejść i sprawdzić co to. Nie przepadam za serialami kostiumowymi jednak ten już po pierwszym odcinku przypadł mi znacznie do gustu.

Nazwa Craig na Dunn nie istnieje i została na potrzeby filmu wymyślona, tak samo jak stojące kamienie na wzgórzu. Jednak samo wzgórze jest jak najbardziej prawdziwe. Znajduje się ono na prywatnej farmie. Początkowo myślałam, że nie można tam wejść bo brama była zamknięta na łańcuch, jednak po boku jest mała furtka. Wchodząc tam nie tylko czuć emocje, ale fascynacje tym miejscem. Kiedy już weszłam na samo wzgórze dziwne uczucie. To niesamowite jak nawet wiatr wieje tak samo jak w serialu. Przeszły mnie ciarki. Pogoda dopisała. Szkoda tylko, że nie ma tam kamieni bo są w studiu filmowym. Cudowne miejsce, które powinien odwiedzić każdy fan serialu. Miejsce kultowe bowiem tu Claire przenosi się w czasie.

 

Zabrałam stamtąd szyszkę na pamiątkę.

Miejsce znajduje się:

Jak dojechać z Edynburga

Jak dojechać z Glasgow

 

Jak dojechać z Aberdeen

Fotografie serialowe – mat. prasowe

 

Czym dojechać?

Samochodem – chyba nawet nie ma innej opcji. 

Ja wynajęłam fiata 500 – koszt ok. 200 zł/doba ale idealnie się sprawdził 🙂

zdjęcia autentycznego miejsca są mojego autorstwa. Wszelkie prawa zastrzeżone.

zdjęcia serialu – mat.prasoweBooking.com