Dlaczego warto korzystać z kalkulatora BMI?

Co to jest BMI? BMI to nic innego jak indeks masy naszego ciała. Dzięki odpowiedniemu wzorowi jesteśmy w stanie sprawdzić czy nasza waga jest odpowiednia do naszego wzrostu, czy niestety mamy do czynienia z nadwagą, albo co gorsza otyłością. Kalkulatory BMI są dostępne w sieci i można z nich korzystać do woli.

BMI czyli z języka angielskiego Body Mass Index. Aby określić wynik należy znać 2 dane takie jak wagę i wzrost. Wpisując je w odpowiednie kalkulatory odpowiadają nam jaki posiadamy indeks. Dzięki tego typu praktykom możemy odpowiednio zbilansować swoją dietę i móc zrobić pierwsze kroki do pracy nad lepszą sylwetką.

Algorytm BMI to nic innego jak wzór matematyczny, który pokazuje nam ile posiadamy tkanki tłuszczowej w odniesieniu do kilogramów na wzrost określany w metrach. Niestety zastosowanie u dzieci i młodzieży, z racji tego iż ich organizmy szybciej pracują, mają inny metabolizm i wzór ten należy modyfikować, dlatego też stosowany jest u dorosłych kobiet i mężczyzn.
Korzystanie z kalkulatorów BMI nie tylko pomaga na sprawdzeniu swoich wskaźników bez wychodzenia z domu, ale też kalkulatory w większości są bezpłatne. Taki kalkulator sam za ciebie wyliczy wszystko. Nie trzeba zatem być matematykiem aby otrzymać odpowiedź.

Warto tu wskazać, że z BMI korzysta m.in Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oraz wielu dietetyków i osób profesjonalnie zajmujących się zdrowiem.

Normy:
-poniżej 16 → wygłodzenie
-od 16 do 16,99 → wychudzenie
-od 17 do 18,49 → niedowaga
-od 18,5 do 24,99 → waga prawidłowa
-od 25 do 29,99 → nadwaga
-od 30 do 34,99 → otyłość I stopnia
-od 35 do 39,99 → otyłość II stopnia (tzw. Kliniczna)
-od 40 wzwyż → otyłość III stopnia