Cullen – małe miasteczko na północy Szkocji

Cullen  to wieś i dawny królewski burgh w Moray w Szkocji, na wybrzeżu Morza Północnego 20 mil (32 km) na wschód od Elgin . Obecnie wioska liczy 1,327 mieszkańców. Cullen jest zauważalnie bardziej ruchliwy w lecie niż w zimie ze względu na liczbę posiadanych domów wakacyjnych. Mówi się, że organy żony Roberta Bruce’a zostały pochowane w starym kirku (kościele) po jej śmierci w zamku Cullen . Robert Bruce wpłacał roczną opłatę do wsi z wdzięcznością za traktowanie ciała swojej żony i jej powrót na południe w celu pogrzebu.

Wieś znana jest z Cullen Skink (tradycyjna zupa z wędzonego łupacza , mleka, ziemniaków i cebuli) i jej dawnych mostów kolejowych, z których dwa są obecnie częścią krajowej sieci rowerowej. Najbardziej zachodni (i zdecydowanie najdłuższy) wiadukt jest bardzo fotogeniczny i często występuje w przewodnikach turystycznych i szkockich kalendarzach. W pobliżu Cullen znajduje się szczyt Bin Hill , widoczny z pewnej odległości, np. Z Longman Hill . (wikipedia)

Będąc w Cullen w lutym 2017 roku myślałam, że będzie tam śnieg ale jak widzicie pogoda nam sprzyjała. Niestety z racji tego, że nie był to sezon nic za bradzo nie było otwarte i nawet nie było szansy zjeść tradycyjnej zupy czyli Cullen Skink.

Jednak warto odwiedzić to miasteczko, ponieważ zatoka jest bardzo piękna. Fotografie sama robiłam więc są chronione prawami autorskimi.