Amberton Hotel Litwa – Wilno Recenzja Hotel dobry na wakacje / weekend!

Zbliża się czas majówki i planowania wyjazdu. Dziś postanowiłam opisać hotel który odwiedziłam pod koniec grudnia 2014 roku w Wilnie.

Cena bardzo korzystna, oferta śniadaniowa regionalna i w samym centrum. tuż obok starówki.

Wyprawa na długi weekend do Wilna to fantastyczny pomysł z kilku powodów.

1. Cena jest przystępna
2. Jest wiele do zwiedzania
3. Podróż do Wilna jest łatwa i przyjemna ( szczególnie mijając wiele lasów i tradycyjnych domków)
4. Można dobrze zjeść
5. Weekend będzie tam niezapomniany.

Kilka rzeczy jakie należy przygotować przed wyjazdem! My jechaliśmy autem – najłatwiej, najszybciej i nic nas nie ogranicza.

1. Mapa Litwy
2. Zapas kanapek na drogę i napoje.
3. Dobry humor
4. Budżet – min. 1300 zł ( obecnie Wilno przeszło na euro, więc można go odrobinę powiększyć o 300-400 zł 2 osoby) jeżeli lubicie poszaleć powiększcie go adekwatnie do wymagań 🙂

My wybraliśmy hotel Amberton. 4 gwiazdkowy hotel w samym sercu Wilna.  Ceny wahają się od 318 zł ( pokój dwuosobowy) za dobę przez booking.com w zależności od promocji cena może się różnić. Złożyliśmy rezerwację i pojechaliśmy. Ważne jest to, że cena już zawiera koszt śniadania.

Śniadanie bardzo regionalne, różnego rodzaju kaszy, naleśniki i smakołyki. Brakowało mi standardowej jajecznicy, ale ma to swój urok. Można się porządnie najeść.

Pokoje bardzo komfortowe z szlafrokami, dobrze wyposażone barki, wygodne łóżka. Poprosilismy o cichy pokój i taki otrzymaliśmy. Okna były wewnątrz budynku ! Widok na korytarz 😉

Nie mniej jednak nie przeszkadzało nam to, bo mało byliśmy w hotelu, a to za sprawą zwiedzania. Byliśmy tam na jedną noc i nie chcieliśmy tracić czasu na siedzenie w hotelu.

Obsługa głównie mówi w języku angielskim. Przykrym zaskoczeniem było brak znajomości języka polskiego, ponieważ jesteśmy ich sąsiadem i wiele nas łączy historycznie. Nie mniej jednak nie spodziewajcie się j. polskiego 🙂

Wilno to fantastyczne miejsce na odpoczynek. Wiele ciekawych knajpek, sklepów z suwenirami regionalnymi. Zwiedzając,  zazdrościłam im tak rozwiniętej kultury regionalnej i tego jak bardzo się tym chwalą i są z niej dumni.

Na ryneczku nieopodal hotelu wiele straganów z regionalnymi przysmakami i produktami.
Wyborne piwo i jedzenie w lokalnych knajpkach. Ceny bardzo przyzwoite.
Podczas wizyty skupialiśmy się na regionalnym jedzeniu – było wyborne i bardzo syte 🙂
Polecana Knajpka!

Wpisz miejsce gdzie się wybierasz, określ datę i zobacz ceny hoteliBooking.com