Aberdeen na weekend – czyli co warto wiedzieć – Recenzja

Aberdeen jest to miasteczko na wschodzie Szkocji. Latają tam tanie linie lotnicze, jest morze i dużo zabytków.

Położone jest nad ujściem dwóch rzek Don i Dee, które idą do morza północnego. W Aberdeen znajdziecie piękną plażę nad tym morzem.

Wielki port rybacki oraz wydobywanie ropy naftowej. Szare miasto, Granitowe Miasto, bo większość budynków budowana była z granitu.

Aberdeen ma wiele zabytków, ale też jest to miejsce, które warto odwiedzić. Wynajmując samochód można udać się na północne krańce Szkocji zwiedzając m.in miasteczko Cullen.

Mieszkaliśmy w hotelu Ibishttps://www.google.pl/maps/@57.1466297,-2.0945435,3a,75y,58.12h,96.03t/data=!3m6!1e1!3m4!1s2e5yJwowN8lCrC9jXip-Eg!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl

Hotel bardzo czysty, codziennie mieliśmy paczuszkę z czystymi ręcznikami i wodą. Śniadania bardzo pyszne i bardzo przystępna cena za nocleg.

Wszędzie z hotelu było blisko. Do morza szliśmy 25 minut pieszo szybkim krokiem, ale było cudownie. Pokój może nie był wielki, ale dla dwóch osób w zupełności wystarczył.

Ciepłe pokoje (byliśmy w lutym), czysta łazienka. My płaciliśmy około 300zł za dobę za pokój, ale czasami też są promocje na booking.com.

Do Aberdeen można się dostać tanimi liniami lotniczymi. Czasami bilety są w bardzo atrakcyjnych cenach jeżeli kupimy je kilka miesięcy wcześniej.

 

Najlepsza anegdotka: Z warszawy wylecieliśmy mega chorzy, katar, bolące gardło itd.. Po całym dniu chodzenia i godzinie spędzonej nad morzem w Aberdeen, wracając do hotelu o chorobie zapomnieliśmy. Jest tam bardzo czyste powietrze, bez smogu. Nie tak jak w Warszawie.

Aberdeen jest idealne na weekend, a jeżeli planujecie wziąć auto na 3,4 dni, bo można w krótkim czasie zwiedzić północną część Szkocji.

 

Wpisz miejsce gdzie się wybierasz, określ datę i zobacz ceny hoteliBooking.com